Rodzaje nadruków

Projekt graficzny GRATIS! (dot. kopert)

W naszym rozbudowanym zespole pracują świetni graficy, na życzenie możemy przygotować projekt graficzny zadruku na podstawie przesłanych gotowych materiałów (logo, treść). Przy złożeniu zamówienia na druk kopert, przygotowanie grafiki jest bezpłatne (do 2 poprawek).
Czas realizacji projektu to ok 1-3 dni robocze (lub więcej - m.in. w zależności od ilości poprawek) i należy go doliczyć do terminu realizacji druku.
Na specjalne potrzeby oferujemy również bardziej zaawansowane i skomplikowane projekty graficzne – cena jest ustalana indywidualnie.

 

Jak samodzielnie przygotować projekt?


Jeżeli chciałbyś samodzielnie przygotować projekt graficzny poniżej przedstawiamy założenia.
Prosimy o przesyłanie projektów w formacie PDF, wygenerowanych z profesjonalnego programu graficznego (Corel, Photoshop i inne). Wszystkie szablony kopert ułatwiające przygotowanie projektu znajdują się TUTAJ lub dany szablon jest możliwy do pobrania w opisie wybranego formatu koperty.

 • Projekt w pliku powinien być wycentrowany
 • DLA KOPERT: projekt nie musi zawierać spadów – najlepiej gdy będzie przygotowany 1do jak rozmiar wybranej koperty (w przypadku pozostałych produktów, poza kopertami,  wytyczne zostały zawarte w szablonach).
 • Mapy bitowe (np. zdjęcia) powinny być przygotowane w rozdzielczości min. 300dpi
 • Wszystkie czcionki powinny być zamienione na krzywe
 • Lepsze jakościowo efekty w druku uzyskuje się z grafiki zapisanej w wektorze niż w mapie bitowej (z wyłączeniem zdjęć itp.)
 • Jeżeli w projekcie znajduje się grafika w kolorze czarnym i istotne jest by nasycenie tego koloru było możliwe na najwyższym poziomie (szczególnie dla druku standard – atramentowego) sugerujemy użycie (tylko) kolorystyki K 100% (bez „podbijania” pozostałych składowych CMYK) i zapisanie PDF zadając profil FOGRA39.
 • Dla druku w kolorach specjalnych w tym Premium (np. biały lub inne z wymaganym białym / złoty / srebrny / bezbarwny) wymagany jest projekt w grafice wektorowej.
 • Podobnie jak przy wydruku np. ulotek czy plakatów w druku offsetowym (ze względu na możliwe przesunięcia noża przycinającego krawędzie danej pracy) toleranacja przesunięcia koperty do planowanego projektu graficznego może wnosić do 2mm (w praktyce średnio ok. 1 mm). Warto to wziąc pod uwagę przy projektowaniu pasków, linii na całej długosić wzdłuż koperty ponieważ nie zawsze uda się zachować idealną równoległość względem krawędzi koperty - z doświadczenia odradzamy dodawanie linii, pasków wzdłuż krawędzi koperty.
 • Uwaga (Dot. Kopert): maksymalna szerokość wydruku maszyny to 216mm. Prosimy wziąć to pod uwagę przy projektowaniu kopert C4. Np. paski na całej szerokości krótszego boku (229mm) nie będą możliwe do wydruku - zawsze pozostanie 13mm białego marginesu. Przy projekcie na (prawie) całej powierzchni koperty dla formatu C4 (mask. 216mm), pozostałe 13mm można np. podzielić po 6,5mm białego marginesu góra/ dół lub pozostawić jeden biały niezadrukowany pasek o szerokości 13mm przy jednej z krawędzi (górnej lub dolnej). Dla dłuższego boku (324mm) można planować projekt na całej długości.  W związku z maks. szerokością zadruku (216mm) dla kopert C4 istnieje możliwość druku na spad tylko dla jednej krawędzi z szerokości boku 229mm, przy czym wybór umiejscowienia klapki zamykającej kopertę w stosunku to projektu (dla druku na spad) każdorazowo wybierze drukarnia w zależności od możliwości takiego druku.
 • Dot. kopert: W zależności od projektu, przy jednolitym zadruku kolorystycznym na wiekszej powierzchni np. powyżej 5cm2 (np. całość takiego obszaru w jednym kolorze), mogą pojawić się tzw. smużenia (delikatne jasne linie wzdłuż danego obszaru). Sugerujemy wziąć to pod uwagę przy projektownaiu większych obszarów zadruku na kopercie.
 • W związku, iż głównie drukujemy na kopertach gotowych, sugerujemy unikać projektowania pasków czy linii wzdłuż danej krawędzi itp. Ma to związek z możliwymy przesunięciami na częściowym odcinku takiego paska czyli linii co wynika z pracy odbu stron koperty podczas druku. W przypadku ewentualnych przesunięć Drukarnia nie ponosi odpowiedzielności.
 • W przypadku wątpliwości dotyczących finalnego efektu, można zamówić tzw. proof – kopertę testową, którą wykonamy w 1 egzemplarzu. Szczegóły oraz zamówienie proof'a zobacz TUTAJ. Uwaga: zamówienie złożone bez wcześniejszego proofa i jego akceptacji, nie podlega ewentualnej reklamacji dotyczącej odcieni lub nasycenia kolorów nadruku.

Zmiana powyższych założeń lub przesłanie pliku w innych formatach, może wpłynąć na wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Oczywiście na każdym etapie jesteśmy do dyspozycji naszych klientów i z przyjemnością służymy radą oraz pomocą.powered by iwarePRINT